Лудогорец изпусна Базел

Четата на Дерменджиев отново напълни сърцата на изстрадалия роден футболен запалянко.

Лудогорец изтърва на косъм победата в гостуването си на швейцарския Базел.

Разградчани поведоха с гол на Кафу в края на първото полувреме. Перлата на орлите реализира фамозно попадение в стил „Марадона“, правейки разногледа иначе непробиваемата защита от страната на шоколадите.

След почивката лудогорци се оттеглиха в по-задни позиции и дебнеха своя противник на контри. За съжаление стражът на зелените Стоянов сбърка фатално десетина минута преди края. Базел успя да изравни, а трибуните на Сант Якоб Парк изпадна в делириум, предусещайки пълния обрат.

Финалният натиск на швейцарците не даде резултат и двата тима си разделиха точките (само от това равенство Лудогорец печели 500 хиляди евро от наградния фонд на Шампионската лига)

Ситуацията в групата на Лудогорец се завърза допълнително и от развоя в другата среща. Двубоят между френския гранд ПСЖ и лондонския Арсенал свърши също наравно – 1:1.

Така четирите тима имат еднакъв точков актив. А лудогорци очакват парижкия отбор след две седмици, когато за първи път ще домакинстват на стадион „Васил Левски“