Лудогорец загуби с високо вдигната глава

Разградските орли допуснаха първа загуба в тазгодишното си участие в групите на Шампионската лига.

Четата на Дерменджиев падна с 1:3 от многомилионната селекция на френския шампион ПСЖ.

Зелените поведоха в срещата след гол на Натанаел от пряк свободен в 16-та минута.

Полувремето приключи при равенство 1:1 след попадение на Матюиди четири минути преди края на първата част.

Второто полувреме започна при поделено надмощие. Така се стигна до 56-тата минута, когато Кавани реализира и изведе своите напред.

Две минути по-късно Лудогорец имаше шанс да се върне в мача. Но румънският национал Моци пропусна изработена от Марселиньо дузпа. А в следващата атака уругвайската звезда Кавани вкара втория си гол в мача, с което фиксира и крайния резултат – 1:3 за ПСЖ.

Следващият двубой на орлите ще е гостуването в Лондон на Арсенал. Мач, който се очаква да се превърне в празник за местната българска общност.

В група А водят ПСЖ и Арсенал с по 4 точки. Лудогорци и Базел са с по една, което най-вероятно ще ги изпрати в битка за третото място. То дава право на участие в елиминационната фаза на Лига Европа през пролетта.